O Twórcach

Tomasz Kudelski

rocznik 1976 kompozytor – perkusista związany od początku z warszawskim zespołem Love De Vice z którym nagrał dotychczas 3 albumy studyjne oraz jedno wydawnictwo koncertowe.

Jacek Szabrański

rocznik 1979, producent muzyczny, aranżer, kompozytor i songwriter. Współzałożyciel i wieloletni członek zespołu The Car Is On Fire (nagroda Fryderyk 2006 za najlepszy album muzyki niezależnej), założyciel zespołu Nerwowe Wakacje oraz współtwórca kolektywu muzycznego No Cześć. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych. Współzałożyciel oficyny wydawniczej Wytwórnia Krajowa.

Właściciel, inżynier dźwięku i realizator miksów w Latające Studio.
 

Jak doszło do spotkania twórców? Jak to się zaczęło? Skąd inspiracja…

Znamy się w zasadzie od urodzenia i muzycznie wielokrotnie wzajemnie oddziaływaliśmy na siebie, jednocześnie wywodząc się z innych tradycji muzycznych. Pracowaliśmy jednak po raz pierwszy razem dopiero przy płycie Love De Vice „Pills”.

Intymność, delikatność, a zarazem otwartość Jacka na różne style muzyczne okazała się olbrzymią wartością.

Biorąc pod uwagę naszą znajomość oraz wcześniejsze wspólne muzyczne doświadczenia, dotarcie się przy tym projekcie przyszło stosunkowo łatwo.

Album powstawał powoli, bez pośpiechu i jest z jednej strony przemyślany i dopracowany, ale jednocześnie stosunkowo luźna formuła utworów pozwalała zachować sporo instrumentalnej improwizacji, która została wykorzystana przez towarzyszących nam instrumentalistów.